Sport

 

Sportovní činnost v Hostimi a obec sokolská.

Oldřich Říha veslař , stejná osoba a počátky fotbalu u nás

Bez piva se nedá hrát kvalitní fotbal.

Slibované informace o fotbale jsou v nedohlednu a tak jsem se vypravil na dvě utkání a cvaknul několik fotek z nejbližšími soupeři a to fotbalisté Grešlového Mýta a Pavlic.Sám mám jiné zájmy ,ale na zpestření nedělního odpoledne je to fajn zábava.Momentálně se našim daří a tak obě již jmenovaná mužstva podlehla.Několik fotografií z obou zápasů první je v dešti.Jaro 2008.

   

Ani vytrvalé kapky neodradily fandy od zápasu,...někdo si to pojistil a stoupnul si z deštníkem pod střechu..sicher je sicher že jo.

       

Další zápas byl za krásného počasí,silná divácká kulisa pomohla našim k výhře i když to tak zkraje vůbec nevypadalo.Na první nejsou všichni ,nepózovali mě a snad to Vlastovi nebude vadit.Pavličtí se semkli na dálku a Sigma150ka to umí.Poté přijel d´Artagnan a mohlo se začít .Zakázané uvolňování ve fotbale neplatí takže  takto,che..

 

                                                     

 

 

 

Na naši pouť  (je rok 2007 ),se skoro vždy pořádají nějaké sportovní akce,srandamače staří-mladí ,ženy muži,dorost a pod.Letos jsem si vybral ženy-muže a kdo přišel mohl být spokojen ,srandy kopec.Takže několik fotek-prosím nestahujte si je ,jsou v malém rozlišení a na fotce nebudou nic moc.Udělám jedno DVD a pošlu je po obci ať si každý vybere co se mu líbí ,mám asi 550 fotek tak se snad zavděčím každému.A jedem

Hráčky se odchytávaly přímo v areálu ,nastupují amazonky a táhnou za sebou pivní orchestr.Sportu zdar?

Tak pojď ty kluku,ty bys mě chtěl dát gól,a první faul a stylem já nic já muzikant.

Nebojím se míče a jdu do toho prsama né!Jak říká por. Troník zvaný tronda.Poslední fotka v řadě je jasná-snaha odstranit hráče kopem do citlivých míst se nezdařila,ale...

A je tu první branka a také první odpadlík,pivní záchranná hlídka je připravena

Pivní kurýr Zdenda taky nezahálel,Robin to jistil,Markéta kvalitně podržela  amazonky a tak pánové trochu prohráli.A slyším Šárku: dej mě ten míč nebo nebude večeře.

Nakonec šampíčko a příprava na večer.Ten se povedl a Medium zaslouží velkou jedničku protože kapela zahrála  asi nejlépe z mnoha  jim podobných za několik posledních let.Taky jsem tam byl jedl,pil a...

O fotbale něco napíšu jindy.Potřebuji fotky aj.Tedˇbych se chtěl zmínit o závodní dráze která byla zbudována sanací bývalé skládky. Byla vybudována partou nadšenců (za jistě velkých financí ) zpočátku jako jednoduchý ovál,ale dnes bych řekl že má špičkové parametry, kterou si tento atraktivní sport jistě zaslouží. Zpočátku šlo vše ztuha,organizace ,zázemí ,vozový park a pod. Dnes je situace jiná a závody jsou v podvědomí mnoha lidí z celé oblasti jižní Moravy.Je to finančně dost náročné takže těch dřívějších 40 speciálů už asi nebude,ale i tak je to slušné. Fotit auta v plné rychlosti je dost těžká věc ,snad se to časem naučím lépe.Na prvním obrázku je řídící věž a vozidlo první pomoci,protože stát se může cokoliv. Další dva obrázky jsou přímo ze závodu. ...Bohužel závodní činnost byla dočasně ukončena.

Něco do žaludku a polít hlasivky je naprosto nutné.Závodní dráha a řídící věž.

 

 

Kropit se musí stále ,jinak jsou všudypřítomné oblaka prachu.

Taky trochu poklábosit a podebužírovat.

Dopilovat detaily před rozjížďkou je nutností.

 

Tak jako vše jednou končí ,i závody plecháčů skončily a vysřídal je fechtl cup.

 

Protože stále nemám podklady pro fotbal,pustím se do jíného sportovního odvětví. Trochu Vám přiblížím sport,který je stále populárnější a tím je sportovní broková střelba na asfaltové holuby.Z kraje několik slov na vysvětlenou.V našem okolí se většinou střílí lovecké kolo, tj.mírně upravená střelba zvaná skeet a nebo trap tak dnes něco o skeetu.Střílí se z půlkruhové výseče mezi dvěma vrhačkami.Vrhačky jsou umístněny ve dvou dřevěných boudách.Vlevo je vysoká a vpravo nízká.Střelec na stanovišti vydá povel řídícímu střelby a ten dálkově vypustí terč.Poprvé má střelec možnost střílet 1 terč z vysoké věže a pak následuje dvojstřel tj.kdy na povel opustí vrhačky dva terče a letí proti sobě,střelec je povinen střílet první terč z vysoké věže a poté terč z nízké.Z různými obměnami se pokračuje postupně po výseči na sedmi stanovištích.
Tak to bylo jen na vysvětlenou o čem to je a nyní několik fotek s výkladem.Toto jsou fotky ze střelnice ve Znojmě, kde se před hony každoročně sejdou myslivci ze společnosti Hostim, aby se jim zbraně dostaly do ruky,a pozvou si hosty.Z Hostimi jsem byl hospodářem Jirkem Novákem pozván já a V.Oubrychtem Radek Pojezný.Přestože metereolog večer vyhrožoval trvalým deštěm a ráno to opravdu vypadalo dost zle ,těch několik kapek za chvilku odešlo a udělal se opravdu krásný den.Takže příjezd a první rozkoukávání.

Začíná mírná nervozita,rychle cigárko a půjdem na to.

Na vystřelené nábojnice se napíší čísla a každý si vylosuje svoje .Poté hospodář přečte interní věci společnosti a vysvětlí bezp.předpisy na střelnici a průběh střeleb.A už můžeme po šestici odkráčet ke střelišti na stanoviště č.1, kde nastupují střelci podle losu. Nafotil jsem sekvenci, jak by to asi mělo vypadat s rotací střelce v průběhu střelby.Střelec Petr Oubrychta stojí na stanovišti a připravuje se .Až má nabito a je soustřeďěný, zavolá povel (hop. nebo holub atd.).Vrhačka má prodlevu 0-3 vteřiny a poté vypouští dvojstřelové terče ,první se sřílí terč z věže za zády a zároveň vylétá terč naproti z nízké.Na fotkách je jasné jak to probíhá

Tak takhle nějak ,by měl střelec postupovat ,aby se někam dopracoval a samozřejmě trénovat a trénovat , Další je postřeh z jiné akce.Ta malá tečka za věží je terč, který se blíží z nízké věže, střelec se otáčí po první ráně, aby si ho zachytil na lištu a úspěšně zasáhl.

 

Tak několik postojů střelců.Zhora Zdeněk Pohl,Radek Pojezný a Ruda Petříček,vpravo ceny pro vítěze . Dále musím vkládat větší fotky, aby bylo možné rozeznat zásahy a nebo chyby.

 

 

Střílím já a s podivem zásah.

Tohle jsou 2 čisté zásahy a teď se podíváme na nějaké chybky. Ruda Petříček střílí po sobě dvě rány,výsledek není jasný a opět střílím já, první je už dole a druhý utržený moc dopředu.Druhý Vl.Oubrychta mírně nad.

Několik dalších akcí ze soutěže před výstřelem . Součástí těchto závodů byla i střelba na srnce 5*na 50m ,malorážka.

No a najednou byl konec ,všechno se spočítalo a takhle dopadlo:3 .místo Oubrychta jr,p.Stanislav byl na 2 místě a zlato putuje do Hostimi k Oubrychtům i z putovním pohárem.Zdeněk Pohl se na to už nemohl dívat a tak chtěl utéct,pak si to rozmyslel.

Ještě rohů jasný ryk,poté trochu poseďet a jelo se domů,akorát ten Jirka vypadá, že má trochu starosti.Akce byla opravdu povedená a taková akce se známými lidmi je báječná věc, škoda jen, že je jednou do roka.Pokud nám všem bude dopřáno, tak za rok s díky na shledanou.

 

Další střeleckou disciplinou je trap(někdy se jí říká baterie).Tady je to trochu jiné než ve skeetu.Terče odlétají od střelců směrem dopředu a nebo do stran v náhodném směru,takže nikdy nevíte kam poletí.Střeleckých stanovišť je 5 a jsou od sebe vzdáleny asi 2-3m.Zpravidla střílí 6 střelců.První střílí z pozice 1 a pokračuje se až na stanoviště 5,následně střelec s číslem 5 odchází na stanoviště1kde stojí střelec číslo 6.Pro rychlejší způsob střeleb je jeden střelec jakoby navíc,ale je to jednoduché.Oproti skeetu ,kde jsou pravidla všude stejná a terče musí létat stále jedním směrem,trapové střelnice jsou přizpůsobeny teréním podmínkám a každá střelnice okresního formátu je jiná(neplatí u olympijské disciplíny).Těchto disciplin je několik druhů jako- double trap-olympijský trap-univerzální trap-americký a nebo parkur tj.asi nejoblíbenější druh střelby, kde jsou ještě přidány terče zajíc,drobný pták(napodobuje ho poloviční terč než je klasický a střelci mu říkají aspirin),a mělo by to být reálnější přizpůsobení opravdového lovu,protože střelec neví odkud terče poletí.

Jinak zařízení na vypouštění terčů je kolébka která se stále otáčí na kruhové plotně jako talíř a na ní je umístněno několik zásobníků na terče.Při povelu střelce buď zmáčkne řídící střelnice tlačítko a nebo máte mikrofony a při zvolání o terč, deska která je při povelu pokaždé jinak nakloněná příslušným výmetným zařízením vypouští terč(asi 120-140km/h) vpřed.Každý střelec má na terč pouze 2 rány.Vzdálenost střeliště od vrhačky je všude jiná a pohybuje se od 10 do 20 metrů.

 

Takže se podíváme na několik fotek ze střelnice v Jemnici a ani to dále nebudu komentovat.

 

 

 

 

 

V nové době se začíná rozmáhat sport,který má velkou oblibu jak u malých tak i velkých diváků a naše ves je na tom po této stránce velice dobře.Je to jezdecký sport .Koní je ve vsi zatím 7. Zatím7,protože brzy již další přibydou na Červený mlýnek manželům Vackovým.Shrnu několik podkladů které jsem dostal od majitelů,nejdříve chovatelské-vloni s kobylkou Ivony Formanové Lindarou a Ivety Letochové kobylkou Hannah navštívili výstavu 3-letých klisen Moravy a Slezska v Tlumačově,kam se dostali po jarním výběru mezi 25 nejlepších klisen z celé této oblasti,což je velký úspěch.Dál s těmito dvěma kobylkami absolvovali základní zkoušky 3-letých klisen v Tetčicích u Brna,kde složili tyto zkoušky do Hlavní plemenné knihy,což je další velký úspěch.Ze sportovních úspěchů začnu rokem 2004.V září tohoto roku jela Daniela Jelínková na koni Osek a Karolína Piglová na koni Ogawa svůj první parkur v Újezdě u Běhařovic.Daniela skončila jako třetí a Karolína úspěšně dokončila základní kolo.V roce 2005 obě úspěšně složily Základní zkoušku výcviku jezdce-což pro laiky znamená jako když řidič dostane řidičský průkaz.Ve stejném roce jela Daniela 4 závody na Osekovi(2x Újezd,Kojetice,Tavíkovice),z toho byla 2x třetí,1x čtvrtá a 1x první.Karolína jela 2 závody(Kuchařovice a Újezd u Běh.) ,a z toho byla 1x šestá.V roce 2006 poslali Oseka do důchodu(letos mu bude 25 roků),proto měla Daniela půjčenou kobylu z ranče od manželů Vackových.S tou se zúčastnila 5-ti závodů(2x Újezd u Běh.,Třěbelovice,Budíškovice a Kuchařovice),z toho byla 1x třetí a 1x šestá,vzhledem k tomu,že nebylo tolik možností tréninku byl i toto úspěch.Karolína jela loni 1x v Újezdě u Běh.,kde úspěšně dokončila základní kolo bez umístění. Nesmím zapomenout na loňské 2.místo Ivony Formanové na křížence Sendy se kterou jela svůj první závod a byla o nich i zmínka ve Znojemských listech.Letos se z provozních důvodů budou zúčastňovat jen občas,protože jedny závody jsou velice nákladné a organizačně složité.Zatím jsou členy jezdeckého klubu TJ Equiclub Třebíč ,protože taková organizace je úředně i finančně náročná,ale věří a je to jejich vroucné přání reprezentovat naši obec pod vlastním jezdeckým oddílem,který by byl pojmenovám po nejstarším a nejúspěšnějším koni-JK Osek Hostim.Každým rokem se také na konci jezdecké sezony jede Hubertova jízda,kde jezdci ukončí ve skupině 10-15 koní závodní sezonu.Tato Hubertova jízda se vždy konala na ranči manželů Vackových a doufejme,že do budoucna se tato jízda stane tradicí i v Hostimi.
Několik obrázků z konce března 2007.

Na pozvání Miloše Komendy z Hostěradic jsme v sobotu 26.5.07 přijeli zahrát na jeho ranč a tak vkládám několik fotek jak den v úmorném vedru probíhal.

 

V neděli 23.září za krásného dne se v Kuchařovicích pořádal závod v drezůře a parkuru koní.Naše ves byla zastoupena hojně a tak v kategorii jezdci s vodičem vyhrála Martina Fialová se Sendy, v kategorii pony do 60cm se umístila Ivona Formanová na Sendy na 3.místě a Anička Vacková na koni Kelly byla na 4.místě.V parkuru pro velké koně do 80cm se umístila Karolína Piglová na koni Ogawa na 1.místě , Daniela Jelínková na koni Lindar na 2.místě a Honzík Šalamoun byl třetí .V celkovém hodnocení velcí koně byla Karolína na Ogawě na 5.místě a Daniela na Lindaře na 6.místě.V drezuře stupně Z1 Anna Bodláková na Ogawě na 2.místě a Daniela Jelínková na Lindaře na 3.místě.Honzík Šalamoun se neumístil,ale šel čistý parkur bez trestných bodů.Celkově akce proběhla dobře,hostimské koně a naši jezdci byli úspěšní a dovezli si pěkné ceny a

hlavně se všichni ve zdraví vrátili.Potvrzuji že to byl příjemně prožitý den.

 

Ivona Formanová

 

     

 

       

   

                       

 

Další sportovní činností v Hostimi je florbal.Je to rychlá hra a hraje proti sobě 5 proti 5ti hráčům+brankaři.Ke hře se používají plastové hole i míče a střídat se dá v průběhu hry.Má to svoje pravidla které tady nebudu rozvádět.Sem tam se sejdou k srandamači starší kusy s ligou ,jen tak si protáhnout pérka a tak jsem je po cestě do práce trochu fotil.Byl jsem během hry omezen nemožností vstoupit do haly,tak jen několik kousků.

      

Jde vidět že je to pěknej záhul a myslím že za foťákem je líp(nemusel bych to přežít).Tak to nějak skončilo a po očistě trochu doplnit tekutiny je nutnost.Kvůlivá dehydrataci he,he.Luboš dostal asi za minutku telefon se zjištěním že je to v chalupě.Pro nezasvěcené ,výhra další rodiny z Hostimi v pořadu,, Hodina pravdy".Sám dodatečně gratuluji.

                                     

 

Rok utekl jako voda a opětovně se o pouti 13.června 2009 konal fotbálek.Napřed staří mladí, poté něžná pohlaví proti hrubosti neurvalých mužů ;-)).Šlo to vidět,jenom kosti zvonily,ale chlapům;-)).

           

 Dne 15.srpna  se uskutečnilo otevření dětského hřiště v místě bývalého konání čarodějnic.Pro mně  s drobným stínem zmaření stoletých lip ,které mohli dělat příjemný stín,ale to je jiná kapitola.

Udělané je to perfektně a snad to najde co nejlepší využití.Několik obrázku k připomenutí  tohoto dne.

 

                         

 

 

 

Strašné povodně 2013 nás minuly a na naši Antonínskou pouť svítilo slunce, které každý využil po svém.Třeba  fotbálkem  páni-dámy a poté staří- mladí(i když tam se to moc nepoznalo)smiley.

     

         

      

     

     

     

     

     

Delší dobu mám v sobě nápad ,vyrazit do přírody  na stezku zdraví a zkusit přitáhnout lidi, kteří zrovna nechtějí sedět doma.Trasy pěškošlapek vedly prozatím velmi málo po silnicích a snažím se  je vymyslet co nejvíce po lesních a polních pohodlných cestách.Prozatím jsou v plánu tři a uvidíme jestli to bude funkční i do budoucna. První výšlap vyrazil přímo od hospody v Hostimi u rybníka.  Po silnici směrem na Vosovec vede dobrá cesta která prochází otevřeným terénem a skýtá pohled na mírně zvlněnou hostimskou krajinu .Ta nás přivedla po dně bývalého rybníka až k Černému dubu.Tento dub letní,který má na obvodu více jak 550cm by měl pamatovat vojsko krále Matyáše Korvína a cesta tohoto maďarského krále na Třebíč mu nebyla neznámá,protože ho vedl bývalý husita ,nyní králův baron, Jan Jiskra z Brandejsa  ,jenž znal okolí velmi dobře . Většina obcí v té době byla husitského vyznání.Jaká byla jejich cesta přes Hostim se přesně neví ,některé prameny uvádí že krvavá,ale to je jenom na okraj.Dále jsme šli vedlejší lesní  cestou přímo ven z bývalého lesa.Říkám bývalého,protože je to pohled opravdu velice smutný.Valatinskou ,přes Prášenici  zase na místo odchodu k hospodě, kde si opečeme špekouny,dáme pivko a jdeme domů.Všem se líbilo;-)))))))))

     

    

Další trasu, nejdelší ze všech směrem na Skaliska jsme ve stejný čas opět v pohodě absolvovali o 14dní později směrem k Doubí směrem k Valíšku. Ten jsme překročili nad jeho přítokem po cihlovém mostku k první zastávce u Plíškovy studánky.Dolů asfaltkou na křižovatku kde se dáme vlevo a  sestupujeme k Nedvece. Krajina je zde nádherná i když ji momentálně ruší spousta polomů a dospějeme  po menších úsměvných brodech  na střelické rozcestí.Velkou vodou stržené lávky se  naprosto zničené povalují kolem toku a nedovedu si představit jak to tady vloni v září vypadalo.Odpočneme  si podruhé a stoupáme kolem Ružičkovy studánky pomalu vzhůru ke Škorpionu .Ten je od nás nalevo na stejné vrstevnici,ale my otáčíme doprava a jdeme kolem Lesmistrovské louky k Oubrychtově chatě ,znovu doprava a po pravé ruce se blýská hladina nového rybníka.Podle ohlasu je pro většinu neznámý.A to už jsme skoro doma.Vracíme se zpátky na asfalt a z kopečka jsme hned u hospody,opět špekouni a pivko.

 

Třetí výšlap vedl krajinou mého mládí a jsem přesvědčen, že pro většinu ,která zase pohromadě vyrazila       v sobotu 9.5.2015 ve 13.00, to bylo zajímavé. Chtěl jsem ukázat oba mlýny ,jenže doba je jiná,pozemky jsou soukromé a otvírat si oplocenku bez svolení, jsem si  netroufnul.  Naleziště archeologa Vildomce je již padesát let opuštěné a tak jsem se s obavou vydal stezkou na hlavní skálu,skála stojí ;-)) .Sjezdovka  i se šleprem,zasypané bungry p.Taflíře ,tok Jevišovky  směrem k  Boskovštejnu,????.Musím uznat že podle vzpomínek se nedá udělat dobrý pochoďák. A tak se trochu omlouvám za marné hledání polních cest, které družstvo zemědělců detailně pozřelo.Při návratu jsme sešli přes Prokopce kolem hnojniště po asfaltu hnedle do hospody.Paní Antoňová už nás očekávala s připraveným dřívím a tak se během chvilky opékalo. Došlo i na kytary a na závěr ,myslím že všechny tři trasy byly přínosem pro každého účastníka  a je to inspirace na někdy příště.Můj obdiv mají všichni.

        Za chodecký  klub,,Kupředu pravá",Vlasta Hotový

         Plakátek na kološlap po lesních cestách včas vyvěsím.Bo bylo vedro, nikam se nejelo.

       

         

           

 

T

Zdravím všechny,v neděli 7.6.2015 ráno jseme se přepravili do M.Budějovic a odtud s vodáckým oddílem M.B.,abusem do Mohelna.Jenom co jsme přijeli ,hrázný už měl puštěná stavidla a voda vesele hučela korytem.Rychle nafouknout lodě ,nasadit vesty(až na vyjímku),popadnout pádla a šup do vody.Háček,tedy Maruš, pravím": Hlásíš všechny kameny a stromy".Loď nabrala rychlost a já že si tedy vestu(opravdu malou)nasoukám na těěělo, hraju si s popruhy,háček nic nehlásí a šup, už jsem byl několik metrů za lodí.;-)))) Poprosil jsem kajakáře ať mě ženu chytí, bych se mohl znovu naloditi.Dobří to hoši.Celá trasa až do Ivančic měřila 19,50km a až na festovní vedro to bylo skvělé dopo i odpoledne.A tak několik fotek z  naší jízdy.

       

     

     

   

Mezi naše oblíbené výletní místo patří Polepšil a jeho okolí.Nápad udělat obchůzku starých zničených rybníků velkou povodní v r.1820, se zrodil snadno. Letos jsme zde ještě nebyli a tak jsme si v sobotu po 13.00 udělali výšlap. Po stržené  hrázi jsme otočili na pole a zelenou vojtěškou jsme se plahočili k Telátku.Pomalu jsme stoupali polní cestou do Zvěrkovic.Po pravici jsme dalece míjeli Klárovec,ten byl v majetku Jaroměřic. Byl proti Vosovci na jeho přítoku pod Dvorkami,dříve Neu Hoff nebo Károliy Hoff. Nádherné slunečno nás provází zkratkou kolem hřiště na hráz rybníky Nový,bohužel už nejde nic vidět, za ním stál další rybník zvaný Šoburek nebo Šabourek, ale jenom louky vinoucí se kolem statných topolů,napovídají  kde dříve stála voda. Došli jsme na kopec kde stojí Petříčkův kříž,chvilku jsme  si odpočali a protože nám přálo a viditelnost byla skvělá, podívaná do okolí pomocí dalekohledu byla opravdu zážitková. Místo plánovaného průchodu Sečí Miloš zavelí doleva  a tak jdeme Oborou rovnou k rybníku Kuchyňka ,je strašné sucho a pole je jako mlat.Po dně Červeného rybníka dojdeme k silnici a hurá na pivo.Krásný den.

28.10.2015.Studený, ale slunečný den.Vyrážíme,jak je zvykem od hospody, směrem  k bývalému  Radkovskému  mlýnu. Dříve mlynářský rod Kašpárků(pokouším se něco vyhledat, no je to časově náročné),po kterých se nazýval i mlýnský rybník,dále po toku za Bukovinou byl další rybník neznámeho jmena .Vyjdeme nade mlýn a cestou nebo spíše necestou jdeme ke hrázi dalšího neznámého .Příště se už nenechám ovlivnit a půjde se cestou plánovanou.Jdeme po poli proti větru a menší stádo srnčího jde proti nám,nevadíme jim.Sejdeme ke kapli Panny Marie Bolestné ,svačinka,nápoje,relax ,na hřebenu jede jezdec na koni,hned si vzpomenu na pruskou jízdu která tudy hnala  r.1742 našeho hraběte Konst.z Gatterburgu.Pověst si můžete najít na webech.Razíme domů , je krásně na světě,stačí se dívat.Ahoj.

opět nemám Nikona ;-)

Příští jarní 2016 ,povede k jedinému rybníku a to Velký Petrovský,spíše jenom k tomu co z něho zbylo.

5.3.2016 jsem připravil výlet do údolí skalisek,pokochat se pohledem na sněženky a bledule. Divoká prasátka tam mají ráj a podle toho to vypadá.I tak je tam krásně.Šli jsme asfaltkou až dolů k Nedvece,  odtud pomalu nahoru nad Zavadilku ,kde jsme se připojili na starou jevišovskou cestu a přes Škorpion domů.Všem děkuji za hojnou účast, že to zvládli a neodradí je to od dalšího putování.Čistý vzduch a volná chůze je jenom málo co pro svoje tělíčka děláme a tak po zimě to možná mohlo být kratší.I když.............

 

             

Zdravím vespolek,Velký Petrovský se nekonal z důvodu špatné průchodnosti trasy.Je to smutná kapitola bývalého lesa, kde byla radost se procházet.Výběr pochodu byl schválen a tak cesta necelých 9 km byla jenom radost z pohybu.Dozlatova opečené špekáčky,pivko atd. Dobře strávené odpoledne.