Okolí

 

Máme tady další rok a to 2009.Přidal jsem další stránku ve které bych chtěl vložit nějaké fotky z toulaček  v okolí a vzdálenějšího putování.Pro začátek několik nočních fotek Znojma.Je to krásné město ,které se za dvacet let vyhouplo ze šedivého  příhraničního města v perlu.

    

    

    

25.června 2011 proběhla v Prokopově soutěž PO o pohár starosty.Mají tam dobré zázemí pro letní akce a přiznám se,

že jim to můžeme jenom trochu závidět.Pohár přišel do rukou závodníků ze Šrámku a tak se náležitě zapil.K jídlu švára upekl selátko,pivo dobrého řízu,co víccool

   

       

                                                       

11.září 2011 byla slavnostně otevřena při galerii Bedřišky Znojemské;"Meditační křížová cesta".Nachází se v bývalém ovocném sadu, v majetku pana Petra Vystrčila a jeho maželky Ireny Cahové,kterí jsou zároveň mecenáši celé akce .Při té příležitosti byla také otevřena dřevěná  10m vysoká rozhledna Anička.Tvůrce rozhledny je Pavel Navrkal z Mikulovic u Třebíče

Mši celbroval americký kněz českého původu Mons.Joseph Supa a doprovázel jej chrámový sbor z Dolních Dunajovic.Akci sledovalo za úmorného vedra několik set lidí.To bylo také poslední rozloučení s našim farářem P.Davidem Ambrožem.

K našim společným narozeninám jsme dostali od jr. let balonem.Jenom na začátku, pokud byste někdy takovou nabídku dostali,neváhejte a běžte do toho.Je to nádherný zážitek na celý život.Odlet byl z louky u vepřína ve Ctidružicích.Pilot to    naplánoval podle směru větru,abychom neminuli Znojmo.Vzal jsem si nejdelší objektiv co mám a snažil se zachytit co nejvíc. Takže Hostim je focen z asi 5 kilometrů.Panama jsou Pavlice od lomu,Olbramkostel a Plenkovice.Snažil jsem se vyfotit každou vesnici okolo které jsme letěli a tady je jenom zlomek fotek které jsem udělal.Během letu jsme v Dobšicích a dalších vesnicích letěli v asi 30ti metrové výšce,bylo krásně a tak většina lidí na zahradách motala slépky na ohni.Samozřejmě jsme vzbudili rozruch.Fotilo se volali  jsme na sebe a tak až do Derflic.Tam v jedné zbořenici sedělo asi dvacet notně zmordovaných  domorodců. Po přistání jsme měli ještě zpestření ,už bylo šero a pilot to bravurně položil na pole a už se neslo šampíčko  a klobásky a já povídám:"jdou sem cajti".Pilot praví:"V pohodě nic se nemůže stát".První cajt se ptá kolik je zraněných a   v  tom paní co s náma byla v koši se rozčiluje ať prej si jdou po svých a neruší.Policajt se nedal a praví že to není tak jednoduchý, páč oni jsou jenom předvoj a za níma jede celá 112.Taky že jo,slyšíme sirény a už se to valí cajti ale 4,sanitky, hasouni a za chvlku jich byla celá silnice.Řehtali jsme jako hříbátka;-))))).Prej volal někdo z Derflic, že padá balon,jo padal,ale na přistání.Hřebíček byl na konci, když za mnou přišel druhý ochránce a jestli si může zapsat moje jméno,kvůli věcím budoucím,prej. Pravím :Hotový  jméno mé a on bezelstně odpovídá s měkkým i? Fakt mě dorazilsmiley   .        

 

         

                                                

   

   

   

   

   

   

   

   

  

 

Jiřice čarodějné: Petr Vystrčil s Irenou Cahovou a jejich přátelé z Jiřic provedli  taškařici náramnou.Občerstvení ,hudební doprovod ,rej čarodějnic a nálada jakou si každý udělal,to vše vedlo k příjemnému večeru posledního dubna 2013.A za všechno může ten poslednídevil.

 

     

     

     

     

     

     

     

     

                                                                 

Počátkem září 2013 se v Jiřicích sešlo sedm řezbářů za účelem řezání,vrtání ,dlabání a podobných kumštů v opracování kmenů k tomuto přivezených.Jak se s tím vypořádali,dokládají přiložené fotky,no někteří se nevypořádali.

                          

    

 

 

Letošní,tj v roce 2014 ,bezva čarodějníce v Jiřicích,nj