Myslivost a psi

 

Složka ,která na Hostimských polnostech provozuje činnost je honební spolek Hubert Hostim.Pokusím se laicky podat první hon na kachny pořádaný pro rakouské střelce.Tato akce se pořádá jako přísun financí pro společnost.
Ráno po páté jsem vzal foťák a šel jsem pomalu k vodě, abych se pokusil vyfotit celou akci od začátku.

Kolem osmé se začali scházet myslivci,muselo se vše přichystat,hospodář všechno sepsat,poté přijeli hosté ozvaly se horny a začala rozprava.Hostům se představila honební společnost,průřez odstřelu zvěře,rozloha honitby,bezpečnost při lovu a jeho organizace .Následně vystoupil zástupce rakouských střelců, poděkoval za přijetí a popřál všem dobrý lov. Poté byli rozlosováni střelci na stanoviště a začali se rozcházet s přidělenými psy.
Na všech psech bylo vidět zřetelné vzrušení co bude následovat,několik vám jich ukážu.
Po odtroubení lovu se se šlo přímo k vodě a po první ráně se zvedlo asi 80% kachen a začaly kroužit nad hladinou.Vše se seběhlo neuvěřitelně rychle a proti mně, který chtěl udělat několik dobrých fotek,se postavilo podzimní slunce,takže nic moc, snad jindy.Trochu jsem sledoval práci psů a po pravdě ,rakouští za našimi znatelně ztráceli.

 

 

        

     

               

      

        

       

                                                                 

Střelené kachny se zpárovaly a vyvěsily na ráhna a poté odnesly na louku k výřadu.Tam proběhlo ukončení lovu,vyhlásil se nejlepší střelec (asi 35 kachen),vzdala se pocta ulovené zvěři a chvilka posezení u dobrého jídla.Poté rozloučení a nám nezbylo nic jiného, než znovu objet celou plochu a dohledat zbytek poraněných a nebo mrtvých kachen.Přestože tento způsob lovu zrovna nemusím, byla to úchvatná podívaná a škoda, že se nemůže zúčastňovat veřejnost,protože bezpečnost při střelbě je na prvním místě a stát se může cokoliv.


 

 

 

    Je to už rok co nás opustila naše fenka a tak nadešel čas pro nové zvířátko.Je to opět fenka a jmenuje se                                        " Bellora z Čehovských lánů"...takže.
 
 
 
  Máma je Gipsy ze Želečky  z rodu Bojondoli a otec Zettertjerns Ho Odin r.Hoopzan .
 
   Zkraje bylo málinko smutno,no fakt to moc dlouho netrvalo a čertisko ukazuje co umí;-))
 
 
  Aby toho nebylo málo,tak máme další fenečku.Jmenuje se Kelly -Rote Prinzessin von Klatau.
  
 

wink

     

     

                   

   7.ledna proběhla v naší honební společnosti naháňka na černou zvěř.Pozvánku dostalo spoustu lovců a honců a tak se jednalo o nezvykle velikou akci.Díky kázni všech zúčastněných, bez které to nejde, proběhl lov bez problémů a tak se v podvečer objevilo ve výloži 10 kusů prasat a dvě holé tj.laň a kolouch.Myslím že si to všichni užili.

11.ledna byla krásná sluneční sobota , a já opět dostal nabídku k focení naháňky.Střílela se opět černá , jelen a škodná.Nebudu se opakovat,ale byl to příjemný den se známejma lidma a tak minisérie jak to probíhalo.